הנחיות לצוות צילום שמגיע מחו"ל לישראל

  • 0
  • דצמבר 10, 2014

הפקת וידאו בישראל יכולה להיות חוויה נהדרת היות והמקום אוצר בתוכו מגוון עצום של נופים, תרבויות, דתות ותרבויות. לישראל יש הרבה להציע ליוצרי סרטים זרים שמחפשים לצלם סרט תיעודי מעניין, תכנית טלוויזיה או סיפור חדשותי.

האקלים בישראל מאפשר לצלם משך כתשעה חודשים נקיים מגשם עם ימי שמש נעימים המאפשרים לצלם לכל אורך היום וגם אחרי שקיעת החמה.

ישראל היא קטנה יחסית ,והמרחק בין שתי הנקודות המרוחקות ביותר שלה, מרמת הגולן בצפון ועד אילת בדרום ייקח כשבע שעות נסיעה בלבד.

בנסיעה כזו, מצפון לדרום ניתן לפגוש מגוון של נופים החל בשטחים ירוקים עם מפלי מים שוצפים, וכלה בנופי מדבר מרהיבים, בהם אגב, ניתן לצלם בכל עונות השנה.

בנוסף לנופים המגוונים גם המבנה האנושי של ישראל בנוי מפסיפס מרתק של עדות ותרבויות שונות. על אף שמירב תושבי הארץ הם יהודים וערבים, בכל קבוצה ניתן למצוא אין ספור קבוצות משנה שמובדלים ביניהם בזרמי הדת השונים, בקבוצות התיישבות מיחדות וכדומה.

ירושלים ותל אביב הוא שני המרכזים העירוניים העיקריים ובדרך כלל הבסיס לצילומים. נוסף להיותם אתרים מרתקים בעצמם מהבחינה הקולנועית, הם מציעים גישה לאזורים האחרים של ישראל הכוללים את הגדה המערבית ורצועת עזה . צוות צילום שמגיע לישראל יכול לבסס את עצמו בתל אביב או בירושלים, ליהנות ממלונות טובים ומחיי העיר הסואנים, ומדי בוקר להגיע בנסיעה קצרה יחסית לאתרי צילום מרתקים וייחודיים.

מפיק מחו"ל שמחפש צוות צילום בישראל, צלם שילווה אותו או מתאם (FIXER) שיוביל אותו בצילומיו ברחבי ישראל, חייב לוודא שהוא נמצא בידיים טובות ואמינות. צריך להבין שלמרות שישראל היא גן עדן ליוצרי סרטים היא גם מדינה מורכבת עם שינויים פוליטיים תכופים, מוקדי אלימות משתנים ולעיתים אף מלחמות.

כאשר המפיק מחו"ל יוצר קשר צוות הצילום בישראל או חברת ההפקה שתיתן לו שירותי צילום, עליו להיות בטוח במאת האחוזים, שבנוסף לציוד המתאים לצרכים הייחודיים שלו יקבל מלווים ישראלים בעלי ניסיון והכרות מעמיקה עם השטח, כאלה שידריכו אותו לאתרי הצילום היפים והמתאימים ביותר וימנעו מכניסה למקומות שאינם שווים ביקור או לעיתים מסוכנים.

LEONFILMS מציעה שרותי צילום בישראל למפיקים מחו"ל. אנחנו מבטיחים לדאוג לאורחים מחו"ל בכל ההיבטים המקצועיים וגם להיות המארחים שלהם בארץ המרתקת הזו.

לחברתנו ניסיון הפקות בינלאומיות, אתם מוזמנים לצפות במגוון סרטים שהפקנו בשפה האנגלית, על מגוון נושאים ותחומים שונים.