טיפים לצילום סרט תיעודי (חלק שני)

  • 0
  • דצמבר 17, 2014

2

מתי להתחיל בצילומים

כדאי להתחיל לצלם אם יש אירוע שאתה חושב שהוא ייחודי ולא יקרה שוב בעתיד הקרוב (לוויה, חתונה, מחלה וכו'). כל סרט תיעודי טוב כרוך בתהליך שזקוק לזמן כדי לגדול. זה יכול להיות הסיפור עצמו או שזה יכול להיות תהליך רגשי שנבנה ומתפתח. בכל מקרה כדאי להיות סבלני ולנסות לא לזרז אותו באופן מלאכותי כי התהליך הוא בסופו של דבר עיקר הסרט שלך. זכור כי כאשר אתה מתחיל לצלם אתה יוצר מומנטום אנרגטי בינך לבין הצוות שלך, בינך ובין הגיבורים שלך ובינך ובין העולם. המומנטום הזה הוא גלגל האנרגיה של הסרט.

לפעמים יש לך מושג כללי על סרט תיעודי שאתה רוצה לצלם או דמות שאחריה אתה רוצה לעקוב. צא וצלם! גם אם אתה לא מתכנן לעשות את הסרט התיעודי עכשיו. בעוד חמש שנים, כאשר סוף סוף תחליט לעשות את הסרט יהיה לך ביד חומר שיכול לשמש כסרט מעקב . הזמן ותהליכים ארוכי טווח הן הכוח המניע סיפור תיעודי טוב.

איך לצלם?

ודא שכאשר אתה מצלם למשל אירוע עליך ללכוד מגוון רחב של זוויות כולל תקריבים, שוטים בגודל בינוני וצילומי אוירה רחבים המתארים את כל ההתרחשות. מצא דרכים מקוריות לצלם אילוסטרציות שמתארים רגשות, כאלה שתוכל לשלב בזמן העריכה הסופית. זכור כי שום דבר לא יכול להחליף משפט טוב שנאמר במקום המתאים על ידי אחת הדמויות שלך. אפשר להחליף שוט לא מצלח, אך למשפט חזק אין תחליף. סקרים הראו כי אנשים שצופים בטלוויזיה נוטים לעזוב תכניות עם סאונד רע אף על פי שהם לא תמיד מודעים לסיבה בגינה זפזפו לערוץ המתחרה. כאשר מראיינים, לא עוצרים את המצלמה לאחר שנאמרה המלה CUT, לפעמים הדברים המרגשים ביותר נאמרים אחרי שהמרואיין חשב שהמצלמה נעצרה. נסו לא להזיז את המצלמה ולא להרבות בשימוש בזום, הצופה לא מרגיש טוב עם התנועות הללו. ניתן לנצל את התזוזות ותנועות הזום על מנת לגרום במודע לצופים שיחושו לא בנוח.

כאשר אתם מחפשים יוצר סרטים, או חברת הפקות בעלת ניסיון רב לצלם עבורכם סרט תיעודי אנא התקשרו אלינו לליאון פילמס LEONFILMS

אנחנו כאן כדי להגשים את החלום שלכם