טיפים לצילום סרט תיעודי (חלק אחד)

  • 0
  • דצמבר 17, 2014

3

עשיית סרטים דוקומנטריים הוא אחד המקצועות המתגמלים והמאתגרים ביותר שאתה יכול להיות מעורב בהם. אתה יכול לעשות את זה עם תקציב קטן וללא שחקנים. אבל יש כמה כללים שאתה צריך לדעת גם אם אתה בסופו של דבר תבחר לשבור את הכללים האלה.

למרות שזה תענוג גדול להכין סרט תיעודי זו עדיין עבודה קשה. אתה עשוי להיות בר מזל עם הניסיון התיעודי הראשון שלך אבל זה לא אומר דבר לגבי המשך דרכך
לכן הדרך הטובה ביותר באמת ללמוד איך לעשות סרטים תיעודיים היא לעשות !

בחר לספר סיפור שבאמת נוגע בך

התחל עם נושא שמרגש אותך ואתה אוהב באמת. אם אתה פושר ולא נלהב מנושא הסרט, רוב הסיכויים שכך יראה המוצר הסופי. בחר נושא שמלהיב ומרגש אותך ושיש בו הגיון עבורך. אנא קח בחשבון שאם הסרט התיעודי שלך מלהיב אותך הוא ילהיב גם את הצופים שלך.

תחקיר טוב מקנה יתרון

למד כל מה שאפשר על נושא הסרט התיעודי שלך. לפעמים הקו הסיפורי ברור לעיתים לא. בכל מקרה תחקור ותחפור כמה שיותר סביב הסיפור שבחרת. בסרט בסגנון תחקירי תחליט מראש היכן לשים את הכובע העיתונאי שלך. כדאי לאסוף כמה שיותר אינפורמציה סביב הקו הסיפורי או סביב הדמות או הדמויות שיובילו את הסרט. זכור שלעיתים הסיפור האמיתי נמצא דווקא בשוליים מחוץ לטווח הראיה הגלוי. תמיד תנסה להיות במצב שאתה יודע יותר מהדמות בה אתה מתמקד ומבין היטב את הנושא בו בחרת לטפל בסרט התיעודי שלך.

הכן תסריט כללי לפני הצילומים

צור מבנה לסרט. גם אם בסופו של דבר יתהפך כל הסיפור בהתאם לאירועים. תחשוב על איך אתה הולך לספר את הסיפור שלך. מה המבנה? הסגנון? האם יש מדיה ארכיונית או תמונות שתעזורנה לספר את הסיפור שלך או שהסרט בנוי אך ורק על צילומים קיימים? מי היא הדמות הראשית שלך או הדמויות בהן תתמקד? זכור שעודף דמויות מונע את האפשרות של הצופה להתחבר רגשית לגיבורי הסרט. הכן שאלות ממוקדות לכל מרואיין כך שתוכל לבנות פסיפס מרתק בחיבור בין דברי הדמויות. בסרט תיעודי כמו בסרט דרמטי אתה מחפש את הסיטואציות הרגשיות, את התהליך ואת השינוי שעובר על הדמויות שבחרת להציג.

כאשר אתם מחפשים יוצר סרטים, או חברת הפקות בעלת ניסיון רב לצלם עבורכם סרט תיעודי אנא התקשרו אלינו לליאון פילמס LEONFILMS

אנחנו כאן כדי להגשים את החלום שלכם.