טיפים לצילום סרט תיעודי (חלק שלישי)

  • 0
  • דצמבר 21, 2014

1

להכין תסריט לעריכה

ברגע שסיימת את צילומי הסרט ואספת את כל החומרים הנלווים זה הזמן להתחיל לארגן אותם לתסריט. יש שיטות שונות להתארגנות שתלויות בין השאר בנפח הצילומים שברשותך. ניתן לבנות את התסריט על פי סיטואציות אותן תערוך לחוד ותחברן בסוף לפי הסדר שבחרת. זכור, תסריט הוא לא בהכרח מה שנאמר או מה שצולם לפי סדר כרונולוגי, תסריט מתאר את מה שקהל הצופים שלך יחווה ובעיקר ירגיש בבואו לצפות בסרט התיעודי שלך!

כאשר אתה מתחיל עריכה

זהו למעשה אחד השלבים המהנים של התהליך. זה כמו להרכיב  פאזל גדול שחיבור חלקיו הרבים יספר סיפור עם התחלה אמצע וסוף. לאחר שבחרת בתוכנה לעריכת וידאו ובציוד המתאים כדאי לסדר את כל החומרים ברצף ארוך. תהליך זה נקרא אסמבלי  ASEMBLY והוא מבטיח לך שתמיד תוכל למצוא את הצילומים הדרושים במידה ועשית מראש תהליך שנקרא LOGING (רישום). אמנות העריכה היא ליצור מעיין נסיעה ב"רכבת הרים" של רגש, חלקים מסוימים נעים במהירות, חלקים אחרים באיטיות כדי ליצור חוויית צפייה דינמית.

עד שהמוזיקה ופס הקול לא מונחים יחדיו על התמונה הרצה אינך יכול לדעת איך היצירה התיעודית שלך תשפיע על הצופים הפוטנציאלים שלך. זכור פס הקול הוא לא פחות חשוב מהתמונה.

בדקו זכויות יוצרים וסוגיות משפטיות

למרות שזה קרוב לסוף הרשימה, זה בעצם צריך להיות משהו שעליך לזכור מההתחלה ולאורך כל תהליך העשייה. זו יכולה להיות אכזבה גדולה אם אחרי כל העבודה שלך לא תוכל להקרין את הסרט שלך בגלל עניינים משפטיים.

לבסוף

סרט תיעודי הוא אמנות, לא מדע. אבל למרות שזו אמנות אתה צריך להיות בטוח שהצופים שלך יוכלו  להבין את הסיפור שאתה מספר להם להתחבר אליו ובעיקר להתרגש ממנו. כדאי לפני הכול להגדיר את קהל היעד שלך, למי אתה מייעד את הסרט? לצופי הטלוויזיה בכללותם? למשפחה מסוימת? לאנשים שאוהבים טבע וכדומה. בכל מקרה אתה חייב להיות נאמן לקהל היעד שלך גם אם בחרת שיהיו אלה ההורים שלך או קבוצת מטפסי הרים מסוימת.

סרט תיעודי יכול להתבצע בתקציב קטן מאוד הודות לאמצעים הזמינים בשוק הצילום והעריכה. מומלץ לצאת ולעשות את הסרט, לעשות טעויות, וללמוד מהטעויות .

 

כאשר מחפשים יוצר סרטים בישראל, צוות צילום בישראל, הפקת וידאו בישראל כדי לעזור לך להפוך את אנשי הקשר שלך התיעודי בLEONFILMS ..

אנחנו כאן כדי להפוך את החלום שלך התגשם: http://en.leonfilms.co.il

http://en.leonfilms.co.il/documentary-films/