צילום "MAKING OFF" של הסרט "התנתקות". (חלק אחרון)

  • 0
  • דצמבר 16, 2014

שליח מגיע אלינו בריצה ומודיע בהתרגשות שיש לנו עשר דקות להתארגנות, יש לסדר תאורה בקרון האיפור שם הוחלט שהריאיון עם ג'ולייט יתבצע. במהירות שיא אנחנו מכינים סט נחמד עם אור רך שיחמיא לכוכבת היפהפייה. בעוד אנו מסיימים את ההכנות הגברת מגיעה ומודיעה לנו שהיא מבקשת להתראיין על רקע הפרחים הצהובים של צמח השיטה שבעונה זו פורחים בעוז באדמה החולית.

צילום חוץ, בשטח, בטבע, מצריך התארגנות שונה לחלוטין. אני מבקש מאנשי התאורה שעוד נשארו במקום להשאיל לנו מספר רפלקטורים, ומכין סט מרהיב שיבליט את פריחת עצי השיטה שפורחים בצהוב העז.

ג'ולייט מגיעה ומתיישבת, הסט מדהים, ג'ולייט בגופיה שחורה בולטת על רקע הפרחים הצהובים של עץ השיטה יוצר קומפוזציה צילומית מרהיבה. העוזר האישי של ג'ולייט מביט במסך המוניטור ואומר לה דבר מה בצרפתית, היא פונה אלי באנגלית ושואלת האם אפשר שהיא תקבל יותר אור, אני משיב שעדיף לא לשנות את התאורה כי זה יפגע ברקע התמונה, "אבל אתה יכול להשתמש בצד החזק של הרפלקטור" היא מתעקשת, ואני בשלי, מנסה להסביר… וברקע עדת העוזרים והיחצנים עושים לי תנועות בידיים שמשמעם: נו, אסור להתווכח עם ג'ולייט, בגללך לא יהיה לנו ראיון….

הוויכוח נפסק כאשר ג'ולייט מסתכלת לי בעיניים ואומרת בקול שקט: DO AS I SAY!" אני מחליט לוותר, מסבב את הרפלקטור, היא מתמלאת באור מסנוור, העוזר של מביט במוניטור ומהנהן,

הראיון מתחיל, הריאיון מסתיים. כולם מוחאים כפיים בשמחה. אני עדיין מתוסכל על כך ששינו לי את הפריים.

ג'ולייט מביטה בי ושואלת" נו, איך הייתי? היית מקסימה ורהוטה אני עונה בכנות, אבל בעניין האור טעית! האור החזק בעצם ביטל את הרקע המיוחד של הפרחים הצהובים מאחור.

ג'ולייט מסתכלת לי שוב בעיניים ואומרת בקול שקט:

"You cameraman, all around the world are the same. You care about the background you never care about Joliette!"

ליאון פילמס מפיקה סרטים תיעודיים, סרטי תדמית וסרטי טבע ונוף באיכות ללא פשרות!