תאורה חדשה לסרטי וידאו

  • 0
  • דצמבר 1, 2014

תאורה היא אחד משלושת עמודי התווך הבסיסיים של וידאו טוב: ציוד טוב לצילום הכולל מצלמה , חצובה, מייצב, סליידר ואביזרים אחרים. ציוד סאונד טוב הכולל מיקרופונים מיקסר וכמובן אוזניות טובות. תאורה טובה. מתחת לכל סעיף יש עוד אלפים רבים של משתנים אחרים המשפיעים על ביצוע צילומי וידאו איכותיים. קשה להיות יצירתי ללא שימוש באלמנטים הבסיסיים למרות שהיום יש יוצרי קולנוע שמעדיפים להשתמש בטלפון הנייד על מנת לייצר מוצר שנראה ונשמע בהתאם. בכל מקרה, במובן המסורתי של צילום וידאו אנחנו חייבים לעשות שימוש בשלושת עמודי התווך הבסיסים.

בשנים האחרונות, שינויים ועדכונים בעולם התאורה עושים הבדל משמעותי באופן בו אנו מאירים את סט הצילום, גישות חדשות לטמפרטורות צבע, שיקולי מתח, משקל וגורמים אחרים עצבו מחדש את מדיית התאורה. בשנים האחרונות משתמשים בפחות מתח ובאמצעי תאורה קלים יותר.

פנסי ה LED החדשים צורכים מעט מאד חשמל, דבר שמאפשר להפעיל אותם בעזרת סוללות ובכך למנוע את הסרבול של כבלים ארוכים בסט וגם לא הכרחי לצלם קרוב למקור חשמל. בניגוד לתאורה המסורתית שהייתה תאורה חמה שמחממת את אתר הצילום וגורמת לאנשים בסט להזיע ולעיתים גם לכעוס על הפנסים והתאורנים תאורת הLED החדשה אינה מחממת כלל.

כאשר אנו מדברים על טמפרטורת האור אנחנו לא מתכוונים לטמפרטורות במידות של צלזיוס או פרנהייט. המעלות במקרה זה נמדדות במעלות קלווין וההתייחסות היא לצבע של האור. גם בנושא זה פנסי ה LED חוסכים מאתנו שימוש בסוגי פנסים שונים ובפילטרים משני צבע (ג'לטינים) היות ובכל פנס LED יש כפתור ששולט על טמפרטורת מעלות הקלווין בד"כ בערכים של בין 2,000 ל10,000 מעלות קלווין. ניידות טמפרטורת האור מאפשרת לנו לצלם צילומי חוץ ופנים בעזרת אותם פנסים.

יתרון נוסף של פנסי הLED הוא בכך שיש להם כפתור ששולט על עוצמת האור (דימר) אלמנט שחוסך מאתנו נשיאת דימרים לסט או שימוש בפנסים על פי העוצמה שלהם.
חשוב לציין גם שפנסי הLED שוקלים מעט יחסית לפנסים הישנים, דבר שמקל על שינוע לסט וכוח האדם הנדרש בזמן הצילומים.

אתם מוזמנים לצפות במגוון סרטי טכע ונוף, וסרטי תדמית שהפקנו עבור לקוחותינו עם השנים